HAKKIMIZDA

Zengin kültürümüz ve tarihimizi modern ve sağlıklı yaşamın gereklilikleri ile harmanlayarak bizlerin ve gelecek neslimizin teminatı olan genç kuşağın daha sağlıklı, daha verimli bir hayat sürmesi ve sağlıklı beslenmenin günümüz ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğu bilinicini yaymak ve yaşatmak amacıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir bilgi platformudur…

Doğal maya kullanarak kendi evinizde ekmek, beyaz peynir, kaşar peynir, yoğurt ve kefir yapımı konusunda her türlü bilgi ve tarife ayrıca da püf noktalarına rahatlıkla ulaşabileceğiniz, kendiniz sağlıklı ve organik yiyecekler üretebileceğiniz, hem öğrenip hem de öğrendiklerinizi diğer katılımcı ve kullanıcılarla paylaşarak organik ve doğal yaşam kültürünü yaymak ve yaşatmak konusunda ciddi adımlar atabileceğiniz bir dijital bilgi platformdur. Hani dijital platformdur dedik de, bizler doğal ve organik yaşam konusuna o kadar gönül verdik ki bu konunun yalnızca dijital ortamda kalmasına gönlümüz razı gelmiyor. Bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaşacağımız organizasyonlar, çalıştaylar ve uygulamalı eğitim stüdyoları kurmak gibi hedeflerimiz de yer almaktadır. Bu konularda ilk adımı attık, kendi ürettiğimiz ya da organik olduğunu bildiğimiz sertifikalı organik ürünleri sattığımız bir organik cafe fırın konseptini yarattık ve açtık. Burası ticari bir girişim olmaktan öte, yukarıda belirttiğimiz vizyonumuzu kitlelere taşıyacak “yepyeni farklı bir iş modeli” olacaktır düşüncesindeyiz. Bu fırın çocukluğumuzdan bildiğimiz odun ateşi kara fırındır, bu fırın doğal mayaları, kefir çeşitlerini, ülkemizde hiç yapılmayan ekşi maya hamurundan antik siyez unlu poğaça, simit, karadeniz pidesi ve pizza gibi son derece farklı ve başka yerde bulamayacağınız ürünleri de bulacağınız bir fırındır. Bu fırın sadece başkalarına da örnek olmasını hayal ettiğimiz yeni bir iş modeli değil, ilk başta dediğimiz gibi çalıştaylar yapabileceğimiz, bildiklerimizi insanlara aktarabileceğimiz eğitim stüdyolarının da olduğu bir sevgi-bilgi platformudur.

Unutmayınız ki sizlerin ve çok değer verdiğiniz sevdiklerinizin sağlığı herşeyin önündedir, bu doğrultuda doğal ve organik beslenmenin önemini vurgulamaya gerek bile olmadığını biliyor, bu konuya olan hassasiyetinizin, modern hayat koşuşturmaları, günlük stresler, yorgunluk, vakitsizlik gibi modern çağ sendromlarının ötesine geçerek sizleri doğal ve organik yaşam konusunda fanatik birer nefer haline getirmesini diliyoruz.
Sağlıklı ve mutlu kalın… Sağlıklı beslenme ve doğal yaşam konusunda her türlü sorularınızı lütfen bize iletin, sizlere cevap vermekten mutluluk duyacağız.